Családi nap

 
2011. december 3, szombat 22:56

December 3-án nagyszabású rendezvényre került sor Sárváron.

A Család Évében, a Szombathelyi Egyházmegye Családpasztorációs Bizottsága megbízásából, a helyi lelkipásztorok vezetésével a sárvári Család Csoport szervezésében Egyházmegyei Adventi Lelki Napra került sor a Barabás szakközépiskola és Szent László katolikus iskola vendégszeretetét élvezve. Az összejövetelre az egyházmegye minden részéről, 28 településről közel félezer vendég érkezett.

A rendezvény fő célja volt a családok karácsonyi, lelki felkészülése, az összetartozás érzésének erősítése, a család éve alkalmával annak hangsúlyozása, hogy a szentségi házasságon alapuló kapcsolatoknak van létjogosultsága, melyre a felnövekvő nemzedék bátran építhet.

A délelőtt tíz órakor kezdődő programot Kondora István Sárvár város polgármesterének baráti szavai nyitották meg, majd a családokat Orbán István esperes, a helyi egyházközség kanonok-plébánosa köszöntötte, végül Bodorkós Imre atya a családpasztorációs bizottság vezetője fejezte ki örömét a találkozó megrendezése alkalmából.

A program színes, meglepetésekkel teli elfoglaltságot kínált minden korosztálynak. A felnőttek Kiss László atya pákai plébános előadásait hallgatták meg, aki először “Vándorlásunk társa lett” címmel Jézus irántunk tanúsított magatartását elemezte, azt a m

A családok gyermekei számára korosztályos foglalkozásokat tartottak a helyi katolikus iskola pedagógusai kiegészülve a város önkéntes munkát vállaló óvónőivel, bölcsődei dolgozóival, a Kolping Szeretet Szolgálat munkatársaival. A kézműves foglalkozásokon

A családok számára az együtt elfogyasztott ebéd és süteményezés adott alkalmat a kötetlen diskurzusra. Délután, akik a társ témakörét tovább akarták boncolgatni, azok kiscsoportos beszélgetéseken vehettek részt, a többiek pedig a Szent László plébánia tem

A szervező sárvári csoport reményei szerint az esemény alkalmas volt arra, hogy még ismertebbé tegye Sárvár vallási, lelki, kulturális és egyéb értékeit. Emellett olyan élményt szerzett a résztvevőknek, mely által hitükben, Isten és egymás iránti szeretet

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár