Mindszenty-emlékmise

 
2012. március 18, vasárnap 21:56

Mindszenty-emlékmise

Mindszenty József születésének 120. évfordulója alkalmából az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség nyilvánította emlékévvé az idei évet, ennek keretében Dr. Konkoly István nyugalmazott megyéspüspök, Orbán István kanonok, esperes-plébános meghívására ünnepi szentmisét celebrált a sárvári Szent László Plébánia templomban március 18-án, abból az alkalomból, hogy a jubiláló vértanú fõpap 1941-ben a sárvárra is ellátogatott.

A szentmisén az egyházközség elnöke, Herkovits Ferenc köszöntötte a püspök atyát, aki válaszul elmondta, hogy mindig nagyon szívesen látogat Sárvárra, ahová szép emlékek kötik. Majd az ünnepelt Mindszenty hercegprímásra emlékezve vázolta életének fontosabb eseményeit. Mártírhalálának okait és következményeit, mely saját jelmondatában tömöríthetõ: Devictus vincit – Legyõzetve gyõz

A homíliában, nagyböjt 4. vasárnapján a fõpásztor az evangéliumot fejtegetve a szenvedés mibenlétét értelmezte. Azt a sokszínûséget, mely áthatja a keresztény ember életét. A szenvedés több okból történik az ember életében. Van, hogy családi viszályok, nélkülözés, betegség okozza, máskor Isten és emberszeretet gyakorlásának elmulasztása, és bûnös életmód eredményezi. Ezek azonban nemcsak az egyéneket terhelik, hiszen sok esetben a közösség szenvedi meg néhányak bûneit. A püspök atya hangsúlyozta a szenvedés nevelõ erejét is, mely szinte kiégeti a rosszra való hajlamot az egyénbõl. Harmadszor a szenvedés során tanúsított helyes magatartásra hívta fel a figyelmet, melyet könnyebb elviselni, ha másokért, a jövõ nemzedékért ajánljuk fel, és panaszkodással nem terheljük környezetünket.

Az ünnepélyes alkalomból a Szent László templom oldalhajójában Mindszenty sárvári látogatásáról kiállítás nyílt.

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről

Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár