Jánosházi kórustalálkozó

 
2012. május 14, hétfő 22:13

Jánosházi kórustalálkozó

A jánosházi Szent Imre Általános Iskola 2012. május 14-én, 15. alkalommal rendezte meg az Éneklõ ifjúság Kórustalálkozót. A program kezdetén Bodorkós Imre plébános, az iskola püspöki referense köszöntötte a vendégeket. Megnyitójában utalt arra, hogy Kodály Zoltán a zenét az emberek nevelési eszközének szánta, az énekkar pedig az egyik legjobb közösségteremtõ erõ.

A jánosházi iskola kórusának vezetõje, Nagy Béláné tanárnõ lelkes invitálására iskolánk Iuvenis kórusa is részt vett ezen a találkozón. Rajtuk kívül a fellépõk között volt a Celldömölki Városi Általános Iskola és az Alsósági Tagiskola kórusa, a Bobai Fiúkórus és a házigazda Szent Imre Általános Iskola kórusa. Amikor az öt kórus elõadta énekszámait megható élményként, zárásként az kórusok közösen adták elõ Berzsenyi Dániel – Békefi Gábor: Búcsúzás Kemenesaljától címû kórusmûvét.

Az énekkarok bemutatkozását a kistérségi népdaléneklõ verseny követte, majd a fellépõk izgatottan várták a zsûri értékelését. Süle Ferenc karnagy, az Apáczai Kiadó referense elismerõ szavakkal méltatta a kórusok és az énekesek munkáját, hasznos tanácsaival segítette a további munkát. Az oklevelek és ajándékok átadása után a Jánosházi Önkormányzat támogatásának köszönhetõen közös ebéd várta a résztvevõket, a sárvári csapat pedig jutalomból a celldömölki vulkán fürdõben lubickolt késõ délutánig.

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár