Erdei iskola 5. osztály

 
2014. június 26, csütörtök 12:27

A sárvári Szent László Katolikus Általános Iskolában az 5. osztályos tanulók minden évben az erdei iskolai program keretében egy napot a Farkas-erdőn töltenek. Az idei tanévben 2014. június 10-én került sor a program megvalósítására.

A gyermekeket már várták a Sárvári Erdészet munkatársai. Tanítványaink megismerték a Farkas-erdő történetét, az erdő jelentőségét az ember életében, Scherg Lőrinc erdész munkásságát.  Előadást hallgattak meg a madarakról, megfigyelhették a madárgyűrűzést, majd feladatlapot oldottak meg a hallottakról.

Ezután hosszú séta következett a hidegkúti vadászházig, amelynek során az erdészek segítségével megfigyelték az erdő fáit, cserjéit, az erdő szintjeit. A vadászházban várt bennünket a következő előadó, aki – hűséges kutyája társaságában – a vadászat fontosságáról beszélt. Tanítványaink érdeklődve figyelték a bemutatott különféle trófeákat. Nagy tetszést aratott a vadászkutya bemutatója. Reméljük, hogy a sok élmény és ismeret, amit tanulóink a nap folyamán elsajátítottak elmélyíti ismereteiket, természet iránti szeretetüket.

Köszönettel tartozunk Monostori Miklós igazgató Úrnak és munkatársainak: Nagy Lászlónak, Gombkötő Istvánnak, Jánosa Lászlónak, Fülöp Marcellnek, Farkas Zsuzsannának, akik lelkes, színvonalas, a gyermekek életkorához igazodó előadásokkal tették felejthetetlenné ezt a napot. Köszönjük. Brodszky Péterné biológia tanár, programfelelős.

DSC_0022 DSC_0021 DSC_0019 DSC_0015 DSC_0011

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár