Emberhalász tábor

 
2014. augusztus 11, hétfő 10:55

Évek óta hagyomány már, hogy július utolsó hetében „ Emberhalász” tábort tartanak a sárvári Szent László Katolikus Általános iskolában. Az utolsó 2 esztendőben jómagam voltam a tábor koordinátora. Az idei nyáron július 28- augusztus 1. között megrendezésre kerülő táborra 91 kisgyermek jelentkezett.  A napközis jellegű egész napos rendezvényeken óvodás korútól egészen hetedik osztályosig vettek részt a tanulók. Már az elmúlt nyáron eldöntöttem, hogy idei esztendőben a jelmondatunk a következő lesz: „Földi éltünk vezércsillaga, Mária!” Ez a jelmondat került fel a tábori zászlónkra is, melyet Németh Eszter volt diákunk és jómagam  készített.  A gyermekek 4 csoportba szerveződve vehettek részt a programokon. Mária elnevezései közül a Pehely, Virág, Csillag és a Gyöngy elnevezést viselték a csoportok. A tábor lelki elmélkedéseit a Szent László templomban, a Szent Miklós templomban, a kertvárosi kápolnában tartottuk. De a legnagyobb hatással bíró papi beszédet Lendvai Zoltán atyától, rédicsi plébánostól, a „gördeszkás” paptól hallhatták a résztvevők. Ő kedden látogatott el iskolánkba a meghívásomra, és fantasztikus gördeszkás bemutató után tanította a diákokat gördeszkázni, görkorizni. A délelőtti programot tanító célzatú filmvetítés zárta. Meghívásomnak eleget téve ezen a napon meglátogatta táborunkat Máhr Tivadar Alpolgármester Úr is.  Ez a nap felejthetetlen lesz mindenki számára. A mozgásos tevékenységek között volt akadályverseny érdekes feladatokkal Ördög Tibor Igazgató Úr szervezésével, tenisz az Alkotmány úti salakos pályán, tekézés a Fülöp tekézőben, futóverseny, KRESZ verseny, kerékpáros ügyességi versenyek, ping pong verseny, tollasozás, petanque Havasi Jóska bácsival, hipp- hopp tánc az Urban Dance West tánciskola táncosával, Szabó Balázzsal. A mindennapos mozgást biztosította az a túra is, melyet az ebéd helyszínére való eljutáshoz kellett megtenniük a résztvevőknek. Minden délben a Nádasdy étterem vendégszeretetét élvezhettük. A programok között kézműves foglalkozásokon szorgoskodhattak a gyerekek. A Szorgos Manók csoportjával „máriás”ajtódíszt készítettek a kicsik, a nagyobbak szalmából csillagokat, szíveket, angyalkákat, rózsákat fontak. Utolsó előtti délután tábortűz és kolbászsütés tette hangulatosabbá a programsorozatot.  A tábor záró napjára Szűz Mária alakját mintázó szobrot angyalokkal és csillagokkal készítettük el ebből a természetes anyagból. Minden korosztály tetszését elnyerte az általam szorgalmazott levendulazsák, valamint a szilikonos karkötő készítése.  Lakatos Ágnes vezetésével szerepjátékot játszottak, valamint elkészítették az Alkotmány úti lakótelepen látható Mária kápolna makettjét papírból. Hatalmas sikere volt Búzás László és édesanyja által vezetett  Bringó Hintó foglalkozásoknak és a városnéző Dottó kisvonatnak, melyet Czupy Gergely vezetett. A diákoknak történelmi tesztet, totót is kellett kitölteniük Sárvár illetve a magyar történelemmel kapcsolatosan.  A Hegyfalui Múzeum Képeslapgyűjtő baráti Kör vezetője, Árpi bácsi érdekes előadást tartott a gyűjteményéről. Minden reggel a Szűzanyával illetve Jézussal kapcsolatos énekeket tanultunk. Egyik diákunk Csupor Márton kísérte az énekeket zongorán és orgonán, valamint Haller Máté főiskolai hallgató gitárjátékával segítette a daltanulást.  A táborban a gyermekek felügyeletét gimnazista és felsőfokú tanulmányaikat folytató diákok valamint SZM elnökünk is segítették. ( Németh Dániel, Sőre Annamária, Molnár Barbara, Zábó Barbara, Kovács Klaudia, Pap Cintia, Solti Péter, Tricsliné Szabados Annamária SZM elnök) A programok lebonyolításában a külső szakemberek mellett  a tantestület tagjai vettek részt félnapos váltással. A gyermekek tábori étkeztetéséhez hatalmas segítséget nyújtott a Sága Foods Zrt. által felajánlott termék csomag.  Az „Emberhalász” tábor anyagi költségit az iskola alapítványa, a Szent László és Szent Miklós plébániák, valamint az alapítvány kuratóriumának tagja, Bolla Zoltán Úr által nyert önkormányzati pályázati pénz biztosította. Az utolsó nap előtt minden gyermek arra kért, hogy jövőre is szervezzem meg ezt a tábort, hiszen rengeteg élménnyel gazdagodtak. Nem győzték otthon esténként elmesélni a nap programjait, s örömmel jöttek minden reggel.  A tábor zárásakor a fáradtság és felszabadultság érzése keveredett bennem egy furcsa örömmel, hiszen olyan élményt adhattam ennyi apróságnak, amelyet máshol nem kaphattak volna meg. S ez ad erő további munkámhoz.  Valamennyi támogató felajánlásra és önkéntes segítőmre gondolva pedig köszönetképpen egy ír áldás sorait szeretném idézni:

„Az Úr legyen előtted,
hogy a jó utat mutassa neked.
Az Úr legyen melletted,
hogy téged karjába zárjon és megvédjen.
Az Úr legyen mögötted,
hogy megvédjen a Gonosz cselvetésétől.
Az Úr legyen alattad,
hogy felfogjon, ha leesel.
Az Úr legyen tebenned,
hogy megvigasztaljon, ha szomorú vagy.
Az Úr legyen körülötted,
hogy megvédjen, ha mások rád rontanak
Az Úr legyen fölötted,
hogy megáldjon téged.
Így áldjon meg téged a jóságos Isten,
ma, holnap és minden időben.
Ámen.”

Márkus Sándorné

táborvezető, tanító

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár