Te Deum

 
2015. június 24, szerda 13:43

2015.június 18-án, csütörtökön a 17 órakor kezdődő Te Deummal zárult iskolánkban a 2014-2015-ös tanév.
A Jézus Szíve litánia és a hálaadó ének után Orbán István szólt a diákokhoz, nevelőkhöz, szülőkhöz. Beszédében megemlítette, hogy fontos nap ez a mai, hiszen Ferenc pápa ma jelentette meg „Zöld enciklikáját”.
Ezután Ördög Tibor igazgató tanévzáró szavai hangzottak el.
Beszédében megköszönte mindenkinek, akik a templomból, otthonról, az iskolapadból vagy a tanári szobából bármilyen módon segítették iskolát és a benne folyó nevelőmunkát.
Külön szeretettel gratulált a 2.a osztályosoknak, akik ebben az évben a dobogó legmagasabb fokára állhattak. Osztályátlaguk: 4,55 lett. A hiányzásokat tekintve legkevesebbet az 5.a osztályosok mulasztottak.
Az iskola tanulmányi átlaga: 4,1 lett. A szövegesen értékelt tanulóink közül kiválóan megfeleltek 15-en, az osztályozottak közül 38-an lettek kitűnőek, és 36-an jelesek. Javítóvizsgára 10-en buktak, valamint 2 tanuló kénytelen évfolyamot ismételni.
Ebben a tanévben a példamutató magatartásukért, szorgalmukért és a különböző versenyeken elért kiemelkedő eredményükért 32 tanulónk érdemelte ki a tantestület általános dicséretét. Ezen felül a tanév során a kiemelkedő tanulók munkája 78 darab igazgatói dicsérettel, 240 osztályfőnöki dicsérettel került elismerésre.
A tantestületből pedagógusnapon Sőréné Ódor Anikó tanárnő kapott az önkormányzattól Gárdonyi Géza Érdemérmet kiváló pedagógus-munkájáért. A tantestület és a maga nevében is ismételten gratulált Neki.
Iskolánkban hagyomány, hogy a tantestület Szent László Emlékplakettel jutalmazza a ballagó nyolcadikosok közül azokat, akik az elmúlt nyolc év során folyamatosan kiemelkedő teljesítményt nyújtottak a sport, a kultúra, vagy a tanulmányaik területén. Tehát a nevelőtestületi dicséreten túl Szent László Plakett elismerésben részesült három nyolcadikosunk:
• Szalai Ágoston – kulturális tevékenységéért
• Dénes Donát – tanulmányi munkájáért
• és Süle Dóra – tanulmányi munkájáért
A többi elismerésben részesülő tanuló az iskolában az osztályfőnökétől kapta meg az oklevelét, jutalomkönyvét.
Az idei tanévben az „Alapítvány a sárvári katolikus iskola javára” kuratóriumi döntése alapján egy alsó tagozatos és egy felső tagozatos diák könyvjutalomban részesül a nevelőtestület döntése alapján kimagasló tanulmányi, egyházi munkájáért.
Ennek alapján Kálmán Gábor 4. a osztályos és Dénes Donát 8. a osztályos diák kapta ezt a rangos kitüntetést.
A tanévzáró ünnepély az 1. a és 1.b osztályos tanulók vakációhívogató verseivel és Csupor Márton 7. a osztályos, valamint Takács Levente 3. a osztályos tanuló hangszeres előadásával zárult. Ezután minden osztály átvonult az iskolába, ahol végre mindenki átvehette régen várt év végi bizonyítványát!
Valamennyi osztályban elhangzottak jókívánságok, mellyel mindenkinek jó nyarat, kellemes kikapcsolódást, gazdag feltöltődést kívántak az osztályfőnökök és a diákok egyaránt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Donát Guszti

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár