Csontos Miklós Emlékverseny

 
2015. december 31, csütörtök 10:29

„Kíváncsi természet” Csontos Miklós Emlékversenyen a Szent László Katolikus Általános Iskola Fehér Gellért, Németh Anna, Sebestyén Dániel 8. osztályos tanulókból álló csapata 2. helyezést ért el. Az alábbiakban Németh Anna beszámolója következik a versenyről.

A csapatunk képviselte iskolánkat a novemberben megrendezésre került természettudományos témájú Csontos Miklós Emlékversenyen, amelyet a Barabás György Műszaki Szakközépiskola és Szakiskolában rendeztek meg. A versenyen 7. és 8. osztályos tanulókból álló csapatok indulhattak.

Az első percekben bemutatták a zsűri tagjait. Ezt követően pár szó hangzott el a verseny menetéről. A buzdító szavak elmondása után megkaptuk a matematikai TOTÓ-t, aminek megoldására 20 perc állt a rendelkezésünkre. Ezt követően egy kompetencia alapú matematikai feladatlap megoldása következett, amire szintén 15-20 percünk volt. Miután a matematika eléggé lefárasztott minket, 2 csoportra lettünk osztva.

Az egyik csoport tagjai egy másik terembe mentek át, ahol bemutathatták a kísérleteket, amivel készültek. A kísérleteknek olyan anyagokra kellett hagyatkozniuk, amelyek otthon, a háztartásban is megtalálhatóak. Mi egy felfújt lufival emeltünk fel egy poharat. Nagyon izgultunk, hogy sikerüljön a kísérlet.

A másik csoport tagjai ez idő alatt a prezentációikat mutatták be, ahol a feladat az volt, hogy egy, a csapatok által tervezett osztálykirándulás útvonala, azokhoz kapcsolódó természeti ismeretek kerüljenek bemutatásra. Mi az Őrségbe kirándultuk, és annak természeti és történelmi kincseit mutattuk be.

Miután minden csapat végzett mindkét körrel, a zsűri félrevonult döntéshozatalra, hogy felállítsa a sorrendet, és így eredményt tudjon hirdetni. Mi az előkelő 2. helyen végeztünk (tavalyi évhez hasonlóan).”

 

Felkészítő tanárok:         Nagy Miklós  – prezentáció

Ördög Tibor – kísérlet

Soltiné Tóth Andrea – matematika

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár