Német nyelvi szépkiejtési és szövegértési verseny

 
2015. december 8, kedd 23:11

A Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium szervezte a MEGYEI ÉS EGYHÁZMEGYEI NÉMET NYELVI SZÉPKIEJTÉSI ÉS SZÖVEGÉRTÉSI VERSENYT, melyen  iskolánk 8. osztályos diákjai: Csitkovics Petra, Fukszberger Júlia és Németh Anna vettek részt.

A versenyfeladat egy szabadon választott és egy kötelező szöveg értő és értető élőszóbeli bemutatása volt.  Továbbá a zsűri tagjai kérdéseket tettek fel a szövegek tartalmára vonatkozóan. A teljesítmény értékelésének főbb szempontjai: a jó szövegértés és szöveghűség, a szövegtartalom, az írói szándék és a szövegszerkezet hiteles közlése, a beszédhelyzetnek, a szövegkörnyezetnek megfelelő tolmácsolás s a szövegértést ellenőrző kérdésekre adott válaszok voltak.

A megmérettetésen CSITKOVICS PETRA 3. HELYEZÉST ÉRT EL. (Felkészítő tanár: Dénesné Méhes Gyöngyvér)

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár