Egy különleges nap…

 
2016. április 18, hétfő 08:32

Április 11-én, reggel 8 órakor egy különleges nap kezdődött iskolánk közösségének életében. Follyné Kollmann Andrea, akinek 3 gyermeke jár iskolánkba, keresett meg az ősszel, hogy szeretné a költészet napját egy rendkívüli eseménnyé tenni a Szent László Katolikus Általános Iskolában, s támogatná az egyesületünket, azaz a Sárvári Oltalmazó Kezek Egyesületét.
Április 11-ét megelőzően hosszas szervező munka eredményeként kialakult a nap programja, mely egy színes megnyitóval kezdődött, ahol zenélt a Nádiverebek együttes, az iskola tanulói és tanárai együtt szavalták József Attila Altató című versét, majd ezt az Angelicus kórus el is dalolta, s természetesen hallhattunk egy szavalatot is, melyet Zsoldos Dorka 5. b osztályos tanuló tolmácsolt. A költészet napjának kísérőprogramja volt egy versíró- és rajzpályázat, melynek témája a tavasz volt. A sok-sok értékes pályamű díjátadója is megtörtént: a két kiemelt díjat rajzkategóriában Grodvalt Éva 8. osztályos, míg a versíró kategóriában Molnár Sándor 7. b osztályos tanuló kapta.
Ezt követően rendhagyó irodalom óra volt minden osztályban, amelyet a tanító nénik és tanárok mellett anyukák /Wachterné Lakatos Ágnes, Wawrzsákné Kondor Nóra, Follyné Kollmann Andrea/, valamint a MaMintTi színjátszói tartottak a tanulók aktív közreműködésével.
Könyvbörzét is tartottak, azokból a könyvekből, melyeket a tanulók ajánlottak fel erre az alkalomra, s a szülők árusítottak.
Az árusításból befolyt csaknem 100.000.- Ft-ot – ahogy ígérték – a SOKE kapta, melynek képviselői ezúton is köszönetet mondanak a fantasztikus költészet napi ünnepért, s az egyesület támogatásáért Follyné Kollmann Andreának, Kiss Zsuzsa SZM-elnöknek, Wawrzsákné Kondor Nórának a lelkes szervező munkáért.
Köszönjük minden közreműködőnek a munkáját, s bízunk abban, hogy hagyománnyá válik a költészet napi interaktív ünneplés iskolánkban.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DSCN0870 DSCN0854 DSCN0847

METADATA-START

METADATA-START

DSCN0876

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár