Barkaszentelő körmenet a sárvári Szent László Plébániatemplomban

 
2017. április 10, hétfő 23:25

 

 

Barkaszentelő körmenet a sárvári Szent László Plébániatemplomban

Már régóta hagyomány, hogy Virágvasárnap a 3. osztályos leendő elsőáldozók vezetésével indul a Barkaszentelő körmenet Sárváron a Szent László Plébániatemplomban. A tízórai szentmise előtt a templomtéren gyülekeztek barkaággal a kezükben az első, második és harmadik osztályos kisdiákok, akik nevelőik segítségével sorfalat álltak. Orbán István kanonok megszentelte a téren elhelyezett ágakat, és az Egyházközségi képviselők, valamint a gyermekek vezetésével indult be a templomba a körmenet.
A szentmisén meghallgatták a hívek Jézus kínszenvedését, a Passiót a templomi énekkar előadásában. A könyörgéseket az iskola hatodik osztályos tanulói olvasták fel.

 

 

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár