KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS

 
2017. december 19, kedd 09:50

A korábbi évekhez hasonlóan iskolánkban az év végén több jótékonysági kezdeményezés lett meghirdetve, amihez lelkes szülők és pedagógusok segítségét kértük.

November hónapban indítottuk útjára a Szülői Munkaközösség szervezésében a „Legyen eggyel több ajándék” jótékonysági kezdeményezésünket ahol patronáló szülőket kerestünk anonim módon rászoruló gyermekek támogatásához. Felhívásunkra az idei évben ismét nagyon sok segíteni akaró patronáló jelentkezett így 49 fő rászoruló gyermeket tudtunk segíteni fejenként 5000 forint értékű ajándékkal a karácsonyi ünnepek alkalmából.

November 22-én az iskolában megrendezett „Egészséghét” programsorozat jegyében felkérést kaptunk mézes gyümölcsteák főzésére, amit mi szívesen vállaltunk. A teafőzésre november 22-én szerdán került sor, ami nagy sikerrel bírt a gyermekek körében, így a program végére 48 105 forint adomány gyűlt össze.

Az adomány teljes összegét adományként a Szülői Munkaközösség átadta  a Diákönkormányzat vezetőjének Soltiné Tóth Andreának,  amit hagyományaikhoz híven iskola rendezvények és a gyermekek támogatására használnak fel.

A tavalyi évekhez hasonlóan ismét sikeres jótékonysági vásárt szervezett a sárvári Szent László katolikus Általános Iskola Szülői Munkaközössége.

A tanév eleji megbeszélésen ismét felmerült rendhagyó módon a szülőkben az a gondolat, hogy Advent idején újra megrendezzék a jótékonysági támogató célzatú rendezvényt.  Az elképzelést ismét sikeres szervezőmunka követte, így az ide évben nagyon sikeres volt a rendezvényünk.  A segítségkérő szó idén is megértésre talált a szülőkben. A diákok és szüleik segítő, adakozó magatartása meghozta a gyümölcsét így rengeteg könyv, játék, ajándéktárgy, karácsonyi apró figyelmesség gyűlt össze. Sokan saját készítésű kézműves tárgyat ajánlottak fel ismét aminek óriási sikerük van évről évre. A vásár ideje alatt forró teát, zsíros kenyeret, száraz süteményeket kaphattak a gyermekek adományért. A vásár sikeres lebonyolítását támogatta a Görög zöldség-gyümölcs kereskedés az Onix étterem a Neo étterem illetve a Warwzsák család valamint a Kertes Sütőipari és Kereskedelmi KFT.

Mindenkinek öröm volt látni a sok csillogó szemű gyermeket, akik  izgatottan számolgatták az adományra szánt aprópénzüket, s rakosgatták össze a meglepetésekre. A nap végén nagy örömmel könyvelhették el a szervezők, hogy 273 755,  azaz  kettőszázhetvenháromezer-hétszázötvenöt forint adomány gyűlt össze. Az adomány teljes összegét a nevelők által létrehozott Sárvári Oltalmazó Kezek Egyesületnek ajánlották fel a gyermekek támogatására.

Az iskola Szülői Munkaközösségének elnöke, Németh László hálás köszönetét fejezi ki Mindenkinek, akik a jótékonysági kezdeményezések lebonyolításában támogatásában segítő szándékkal részt vettek. Ismét bebizonyosodott, hogy  jó ügyért érdemes dolgozni, hiszen a lelkes gyermekszemek, a szülők köszönő szavai mindannyiuk számára kedves pillanatokat okoztak.

„Másokat megajándékozni akkor a legértékesebb, ha azt halkan és önzetlenül tesszük.” /Daniel Gottlieb/

 

Barátsággal: Németh László a Szülői Munkaközösség elnöke

 

 

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár