Egyházmegyei idegennyelvi vetélkedő

 
2018. március 6, kedd 19:15

2018. március 6-án Kőszegen az Árpád-házi Szent Margit Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium szervezte az egyházmegye katolikus iskoláinak idegen nyelvi vetélkedőjét.

A verseny fő témája a célnyelvi országok, s emellett korcsoportonként ehhez kapcsolódóan jó pár kérdéskör, mint például útbaigazítás, nagyvárosok, látnivalók, nemzeti ünnepek ruhadarabok, időjárás. étkezési szokások, ételspecialitások…

A verseny során mind a receptív mind a produktív képességekhez kapcsolódóan voltak feladatok. A diákok különböző szituációs helyzetekben álltak helyt, rejtvényeket fejtettek meg, hallás utáni értés-, nyelvtani- és szövegértési feladatokat oldottak meg, e- mailt egészítettek ki, quiz kérdésekre válaszoltak.

Iskolánk diákjai német nyelvből ügyesen helyt álltak.

5-6. évfolyamon 1. helyezést ért el Balog Regina és Kárpáti Ákos.

A 7-8.évfolyam 4. helyezettjei: Cselédi Alíz és Kiss Edvárd. Szeretettel gratulálunk nekik!

Ossza meg másokkal is!

Iskolánk közelebbről

Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár