MAGYAR SZENTEK ÉS BOLDOGOK KÉPZŐMŰVÉSZETI VERSENY

 
2018. május 22, kedd 23:27

 

 

“Magyar szentek, boldogok” címmel kétfordulós megyei szintű rajz- és képzőművészeti versenyt hirdetett a szombathelyi Brenner János Óvoda, Iskola, Gimnázium és Kollégium . Az első fordulóban képeket, grafikákat festményeket vártak a témában. A beérkezett 150 pályaműből 53 alkotást választottak ki, melyekből szép kiállítást rendeztek az iskola aulájában. A művek készítőit meghívták a második fordulóra, ahol ugyancsak magyar szentekről és boldogokról lehetett agyagszobrokat mintázni. Május 18-án pénteken délelőtt, a szépen megrendezett, jó hangulatban lezajló versenyen Rouchon Dorián iskolánk 4. a osztályos tanulója a 3-4. osztályosok korcsoportjában 1. helyezést ért el. Molnár Zoé iskolánk 2. b osztályos tanulója az 1-2. osztályosok között 3. helyezett lett.

Az elismert szakemberekből álló zsűri dicsérte a beérkezett képek alkotóit és a szervezőket. A versenyt egyedülállónak nevezték Vas megyében. Mint mindig, most is nagyon nehéz volt kiválasztani a 12 nyertes alkotást. A mérlegelésnél mindkét, az előzőleg beadott és a helyszínen készített alkotásra is pontokat kaptak a gyerekek. Iskolánkból kb.50 pályaművel neveztünk a versenyre. 11 tanulót hívtak be a második fordulóra. A díjazott diákokon kívül dicséretet érdemelnek még a versenyen nyújtott szép munkájukért Fliegler Janka 2.b, Rouchon Elena 3.a, Lukács Hanna 4. a,

Finta Hanna 5 .a, Novák Máté 5.a, Pallósi Dorina 5.b, Papp Csongor 5.b, Süle Bence 6,a, Kovács Dézi 6.b osztályos tanulók.

A versenynapon visszakaptuk az összes beadott munkát a tavalyi évivel együtt, melyekből június elején kiállítást rendezünk iskolánk zsibongójában. Minden érdeklődőt szeretettel várunk a kiállításon!

 

 

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár