Te Deum a sárvári katolikus iskolában

 
2018. június 22, péntek 12:18

A 2017-18-as tanév Te Deuma az előző évekhez képest rendhagyó módon zajlott. Az iskola bővítése miatt a búcsúzó nyolcadikosok ballagására is ekkor került sor.
2018. június 19-én, kedden a Szent László Plébániatemplom előtt gyülekezett a majdnem 350 diák, akik izgatottan várták a tanév során kiérdemelt bizonyítvány kiosztását.
Az osztályok bevonulása után az iskola egyik nevelője könyörgéseket olvasott fel, melyek a Szűzanyához szóltak. Mindannyian kegyelemmel fordulhatunk égi édesanyánkhoz az elvégzendő feladataink során. Így történt ez ebben a tanévben is. A Te Deum pedig megfelelő alkalom arra, hogy a kapott kegyelmekért hálát adjunk.
A nyolcadik osztályosok is ezért vonultak fel lelki vezetőjükkel, Orbán István kanonokkal és osztályfőnökeikkel, Dr. Szalai Ferencné és Germánné Cseszkó Blanka tanárnőkkel a többi diáktársuk sorfala között, és ezért helyezték el a hála virágait a Szűzanya oltáránál és a Jézus szíve oltárnál. Ekkor kapták meg azt a „Talentumos” levelet, melyet a lelki atya állított össze számukra útravalóul.
A végzősök az iskolazászló ünnepélyes átadásával megbízták a hetedikeseket, hogy őrizzék meg az iskola jó hírnevét.
Orbán István kanonok, aki maga is „elballagott”, hiszen nyugdíjas atyaként folytatja pályafutását, hálával köszönte meg a tanév során elvégzett feladatokat, a vallásos pedagógusok példamutatását, a családok segítő támogatását. Köszönetét fejezte ki mindenkinek, aki bármilyen apró segítséggel vitte előbbre az iskola életét.
Beszédét az oltárra kihelyezett Oltáriszentség előtti imádság, hálaének követte.
Ezután Ördög Tibor, az iskola igazgatója köszöntötte a tanulókat, szülőket, nevelőket, városvezetőket. Beszédében kiemelte a tanulmányi munka eredményességét, a tanulók kitartását, majd a tanév során zajlott versenyek kimagasló helyezéseit elért tanulók neveinek és felkészítőinek felsorolása következett. Ő is megköszönte mindenkinek a kemény munkát, kitartást, mellyel az iskola sikerét is gazdagították.
A legjobbak, 31 tanuló a nevelőtestület dicséretét kapta. Ők a templomban vehették át jutalomkönyvüket példamutató magatartásukért, szorgalmukért, kimagasló tanulmányi eredményükért, és elért versenyeredményeikért.
A könyvek átadása után Alapítványi és Egyesületi kitüntetések következtek.
A Sárvári Oltalmazó Kezek Egyesület oklevél és ajándékutalvány jutalmát, Czeglédi Kitti 8. b osztályos tanuló kapta. Az iskola Alapítványa minden évben egy alsós és egy felsős diákot jutalmaz oklevéllel és ajándékutalvány jutalommal. Idén Rouchon Dorián 4 a. osztályos tanuló és Pallósi Diána 8. a osztályos tanuló vehette át az elismerést.
Az iskola a végzőseinek Szent László Plakettet adományozhat. Ezt azok a tanulók kaphatják meg, akik kitűnő tanulmányi munkájukkal, sporttevékenységükkel illetve kulturális tevékenységükkel kimagasló színvonalon teljesítettek a 8 év során. Az idei tanévben Horváth Máté Mór 8. a osztályos tanuló részesült jutalomban.
A templomi hálaadás az elsősök Vakációváró műsorával, valamint a Szent László himnusz eléneklésével zárult. Az ünnepélyes kivonulás után is a végzősöké volt a főszerep, hiszen a templomtéren lufikat eresztettek a magasba búcsúzásként. Ezután az iskola közössége a 7. évfolyam sorfala között az iskolába vonult, ahol a többi tanuló kapta meg a megérdemelt könyvet, oklevelet.

Jutalmazott, díjazott tanulóink

A tanévzáró Te Deumon a következő tanulóink vehették át az iskola, az Alapítvány illetve a SOKE elismerését, jutalmát, valamint a városi egyesület díját.

Horváth Máté Mór 8. b osztályos tanuló az iskola Szent László Plakettjét vehette át Ördög Tibor igazgatótól, kitűnő tanulmányi eredményéért, kitartó, áldozatos templomi szolgálatáért.

Az iskola alapítványi pénzjutalmában egy alsós tanuló, Rouchon Dorián 4. a osztályos tanuló,

valamint egy felsős tanuló, Pallósi Diána 8. a osztályos tanuló részesült. A díjat Orbán István Kanonok Úr adta át a két tanulónak.

Az ünnepségen átadásra került az iskola SOKE (Segítő Oltalmazó Kezek Egyesülete) díja is, melyet Czeglédi Kitti 8. b osztályos tanuló vehetett át. A kitüntetést Dénesné Méhes Gyöngyvér és Duszkó Pálné adta át.

A Nádasdy Történelmi Hagyományőrző Egyesület által alapított Nádasdy-emlékérem plakettet az idén Szalai Levente 8. b osztályos tanuló kapta történelemszeretetéért és aktivitásáért.  A plakettet városi ünnepség keretében vehette át.

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár