RENDHAGYÓ MAGYARÓRA

 
2019. február 26, kedd 20:26

 

„Rendhagyó magyaróra”

 

Szeptemberben megkereste iskolánkat az ELTE Finnugor Tanszéke, és rendhagyó magyarórákat ajánlott fel, mely során a nyelvrokonságot, a nyelvek kialakulását és változását, a magyar nyelv történetét szeretnék a gyerekeknek bemutatni.

Felkeltette az érdeklődésünket, így 2019. 02. 25-én két tanórában is Szabó Ditta, a tanszék PhD hallgatója, aki az udmurt nyelvet kutatja éppen, élvezetesen, a tanulókat az órába bevonva mutatott rá különleges dolgokra.

Megtudtuk, hogy kb. 7.000 nyelv létezik már a Földön, sok nyelv kihal vagy éppen újak keletkeznek. Mi befolyásolja az új szavak keletkezését? Az indoeurópai és az uráli nyelvcsalád fáját megnézhettük, illetve az óra zárásaként részleteket láthattunk a legközelebbi nyelvrokonaik, a hantik életmódjáról. Gyorsan, tartalmasan teltek el a tanórák, hiszen Ditta érdekesen, lendületesen beszélt a gyerekeknek. Köszönjük szépen az élményt!

 

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár