SIMONYI ZSIGMOND HELYESÍRÁSI VERSENY

 
2019. május 27, hétfő 21:00

XXII. Kárpát-medencei Simonyi Zsigmond helyesírási verseny

Kárpát-medencei döntője

2019.05.26-án, szombaton zajlott az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán a magyarországi és a határon túli magyarlakta területeken élő, 10-14 éves diákok számára a verseny.

A zsűri elnöke volt: dr. Keszler Borbála, professor emeritus; a zsűri titkára: Antalné dr. Szabó Ágnes, egyetemi docens, főigazgató; a zsűri tagjai között találtuk pl.: dr.Juhász Dezsőt, az ELTE BTK egyetem tanárát; Kerner Annát, az OKTV-bizottság elnökét.

Wächter Gyula Valter, iskolánk 5. A osztályos tanulója, a megyei 2. helyezéssel kiérdemelte, hogy részt vegyen ezen a rangos versenyen. Október óta hetente, illetve februártól naponta oldott meg Gyula feladatlapokat, melyeket a tehetséggondozó órákon értékeltünk. Tollbamondásokon keresztül sajátította el Gyula az új helyesírási szabályokat, lett egyre precízebb az írása.

A verseny napján az ELTE Gólyavárban, a Mária Terézia teremben volt a megnyitó, mely után írták a versenyzők a kb.45 perces dolgozatot: a tollbamondást és a 35 perces feladatmegoldást. Ez alatt a felkészítő pedagógusoknak nyelvészeti előadásokat tartottak pl. dr. Balázs Géza: Árulkodó nyelv címmel. A délutáni programban megtekinthettük a Petőfi Irodalmi Múzeumot és a Károlyi -kertet.

Az eredményhirdetéskor derült ki, hogy Gyula a max.100 pontból 91 pontot ért, mely nagyon szép eredmény annak fényében, hogy milyen sokat készült erre a rangos versenyre. A Kárpát-medence/ 5 ország/ legjobb helyesírói között van iskolánk 5. osztályos tanulója. Büszkék vagyunk Gyulára!

Szívből gratulálunk neki és tanárának: Nagy Péternének

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár