ORSZÁGOS TÖRTÉNELMI TANULMÁNYI VERSENY

 
2019. június 1, szombat 13:12

Az Országos történelem tanulmányi verseny eredményei

Az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ a 2018/2019. tanévben is meghirdette az Országos történelem tanulmányi versenyt a 7-8. évfolyamos diákok részére inmár 26. alkalommal.

A verseny témája az ókori Róma és a középkor története, a magyar őstörténet, valamint az Árpád-ház története volt. Az idei tanévben 476 iskola vett részt a versenyen, kb. 3800 tanuló indult az iskolai fordulón. Iskolánkból négy tanuló vett részt az iskolai fordulón, akik mindannyian továbbjutottak a megyei fordulóba, név szerint: Balázs Ádám (8.A.), Banai István Bence (8.A.), Samu Marcell (7.A.) és Süle Bence (7.A.). Felkészítő tanáruk Nagy Miklós. Gratulálunk tanulóink megyei versenybe történő továbbjutásához és az elért eredményükhöz! Felkészítésük diákjaink sikeres tehetséggondozásához járult hozzá.

A megyei fordulóban országosan 385 tanuló vett részt. A megyei fordulóban nyújtott kiemelkedő eredménye alapján Samu Marcell 7.A. osztályos tanuló az országosan legjobb teljesítményt nyújtó 21 diák között szerepelt, és továbbjutott az országos döntőbe. Az országos döntő 2019. április 12-13-án Szombathelyen került megrendezésre az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központban, ahol Samu Marcell tanulónk eredményesen szerepelt az ország legjobbjai között. Gratulálunk eredményes részvételéhez!

Felkészítő tanára: Nagy Miklós

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár