XX. TUDÁSBAJNOKSÁG ORSZÁGOS DÖNTŐJE

 
2019. június 3, hétfő 23:44

XX. Tudásbajnokság országos döntője

2019.június 1-én zajlott a Szegedi Városi Sportcsarnokban a Tudásbajnokság országos döntője. Iskolánkból a tanév során sok diák több tantárgyból megméretteti magát 6 fordulón keresztül.

Levelezős versenynek indult az 1-6. fordulóig, majd áprilisban Szombathelyen volt a megyei válogató. Tantárgyanként a megyei első helyezetteket: Magyarországról a 19 megyéből 19; Budapestről a 2 legjobb, és határainkon túlról 1 főt hívtak el az országos döntőre, így jutott be Dorián Anyanyelvből erre az utolsó fordulóra.

Kitartó, szorgalmas munka, felkészülés előzte meg Dorián teljesítményét, így nyugodt szívvel vágott neki a versenynek. Több hónapon át, szinte napi  szinten oldott meg feladatokat, a tehetséggondozó órákon fáradhatatlanul vett részt. Az országos döntőn, hasonlóan a levelezős és a megyei fordulóhoz, egy 45 perces dolgozat megírását kapták feladatul a a diákok, melynek megírása egy szegedi általános iskolában zajlott. Az eredményhirdetésig kulturális műsorokat láthattunk, pl. nevethettünk Dolák-Saly Róbert gyermekeknek szóló műsorán.

Örömmel és nagy boldogsággal vehette át a verseny végén Dorián a 2. helyezettnek járó érmet, oklevelet és serleget.

Szívből gratulálunk Doriánnak és felkészítő tanárának: Nagy Péternének a gyönyörű eredményhez!

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár