Százharminc éves iskolánk Dózsa György utcai épülete

 
2019. december 18, szerda 10:15

Iskolánk tanulói a 2019/2020. tanév kezdetére birtokba vehették iskolánk új szárnyát. Az új épületet 2019. szeptember 26-án szentelte fel Dr. Székely János szombathelyi megyéspüspök.

A 2019-es év azonban egy évfordulóval is gazdagabbá tette intézményünk Közösségét, ugyanis 130 esztendeje múlt, hogy 1889. október 10-én Hidasy Kornél szombathelyi megyéspüspök felszentelte iskolánk régi, Dózsa György utcai épületét, amelyben megkezdte működését az elődintézmény, a Császári és Királyi Főhercegi Alapítványi Róm. Kath. Fiú Népiskola.

Ez alkalomból Nagy Miklós iskolánk történelem szakos tanára, helytörténeti kutató, a városi Honismereti Szakkör vezetője egy tanulmányt írt „…Isten dicsőségére és a sárváriak testi-lelki javára…” címmel.

E történeti munkából kibontakozik Császári és Királyi Főhercegi Alapítványi Róm. Kath. Fiú Népiskola alapításának körülményei, az alapító Habsburg-Estei V. Ferenc modenai uralkodó személye. Megismerhetjük az építés és iskolaszervezés folyamatát, a Dózsa György utcai épületet felépítő Wälder Alajos szombathelyi műépítész életrajzát. Bemutatásra kerül az első tantestület, az első tanév, valamint „részt vehettünk” az 1889. október 10-i intézményátadón.

E gondolatokkal ajánlom a Kedves Olvasók figyelmébe e tanulmányt 2019 karácsonya alkalmából. A tanulmány olvasható az Évforduló című menüpontban.

                                                                  Ördög Tibor

                                                                     igazgató

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár