MAKETTÉPÍTŐ VERSENY

 
2020. február 13, csütörtök 19:22

A Hefele Menyhért Építő és Faipari Szakgimnázium és Szakiskola kétévente rendezi meg Makettépítő Versenyét a megye általános iskolás tanulóinak.

Az idei évben iskolánk is benevezett a versenyre, amire 2020. február 13-án került sor Szombathelyen a versenyt kiíró iskola tanműhelyében. Diákjainknak nem csak a kezük ügyességéről, térlátásukról hanem Hefele Menyhért munkásságából való felkészültségükről is számot kellett adniuk. A 3 fős csapatoknak Hefele egyik fő alkotását, a szombathelyi Püspöki Palota 1:150 arányú makettjét kellett kb. három óra alatt elkészíteniük az előre elkészített kreatív papírra nyomtatott, egységes építőkészletből.

Az értékelés szempontjai: készültség, a vágások és összeillesztések pontossága, precíz színezés, tiszta, ép és szép munka, amire összesen 26,6 pontot kaptak az elérhető 30 pontból. Ehhez adták hozzá a 15 kérdésből álló kvíz pontjait ahol 11 pontot kaptunk így egy ponttal lemaradva az első helyezésről az előkelő II. helyezést érték el. Jutalmuk az emléklapon és Milka csokin kívül egy-egy tudományos számológép volt, aminek majd nagy hasznát vehetik későbbi tanulmányaik során.

A csapat tagjai: Kondora Flóra 7/A, Rouchon Dorián 6/A és Németh Richárd 6/B osztályos tanulók.

Gratulálunk nekik az elért eredményhez!

Felkészítőjük: Németh László szaktanár.

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár