ANNUNCIÁTA NŐVÉREK KÖSZÖNTÉSE

 
2020. szeptember 16, szerda 19:54

Alapításuk centenáriumát ünnepelték az Annunciáta Nővérek

Sárváron szeptember 14-én. Száz évvel ezelőtt Mikes János megyéspüspök kezdeményezésére alakult meg az első világháborús sebesültek megsegítésére, gyógyítására vállalkozott önkéntesekből az Annunciáta Nővérek Kongregációja. Közülük öt missziós tag a leprások gyógyítására Brazíliába költözött, és a magyarországi kommunista diktatúra idején ott működött, alapított rendházat. A rendszerváltást követően érkeztek vissza Szombathelyre az idős nővérek, akiknek fiatal rendtársai ez év őszétől Sárváron kapcsolódnak be az evangelizációba.

2020. szeptember 14-én jubileumi konccelebrált szentmisét tartott a sárvári Szent László templomban dr. Székely János megyéspüspök, aki visszaemlékezett az eltelt száz év legfontosabb történéseire, méltatta a szerzetesrend munkájának fontosságát, és egyben köszöntötte a templomban helyet foglaló három brazil Annunciáta Nővért, akik közül ketten majd Sárváron teljesítenek szolgálatot.

Üdvözölte még a vendégeket Kondora István polgármester, Ördög Tibor, a Szent László katolikus iskola igazgatója, a tantestület és a diákság, az Egyházközség vezetősége. A Nővérek boldog mosollyal fogadták a kedvesség cselekedeteit, a köszöntéseket, az ajándékokat. A megyéspüspök portugálul kérte Isten áldását a nővérekre, akik egy kisfilmmel mutatkoztak be helybelieknek, és minden miselátogatónak ajándékot is hoztak.

Boldog ünnep, történelmi pillanat volt, hiszen elvetették az Annunciáta Rend magját Sárváron, és hosszú idő után ismét apácák szolgálnak a városban, akik az idősek gondozásában és a katolikus iskola pasztorációs munkájában vesznek majd részt. Az egyházi iskola diáksága, különösen a lányok, kíváncsisággal várták érkezésüket, a pedagógusok hiszik, hogy a Nővérek jelenléte hiteles mintát, példát mutat majd Isten szeretetére és az emberek szolgálatára.  Rendházuk heteken belül elkészül a Szent László templom szomszédságában.

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár