ORSZÁGOS ARANY JÁNOS MAGYAR NYELVI VERSENY

 
2022. március 27, vasárnap 12:20

Országos első helyezés magyar nyelvi versenyen iskolánk jubileumi évében

Rouchon Dorián 8.A osztályos tanuló az országos Arany János Magyar versenyen, melyet március 26-án Budapesten az ELTE Lágymányosi Campusán rendeztek a 49 nyolcadikos tanuló közül megszerezte az első helyet.

Az országos döntőre két forduló után jutottak be a versenyzők, melyek során alaktani, nyelvhelyességi, helyesírási, mondattani feladatokat kellett megoldaniuk. A leíró magyar nyelvtan minden részében tökéletesen kellett teljesíteni, hiszen szoros volt a verseny.

Dorián a megszerezhető pontokból mindössze 2 pontot vesztett, mellyel kiérdemelte az országos 1. helyet.

Felkészülésére jellemző volt a kitartó, szorgalmas, állhatatos munkavégzés, fejlődését az alsó osztályban Márkus Sándorné, felsőben Nagy Péterné pedagógusok koordinálták. Nagy ajándék iskolánknak Dorián és a most nyújtott teljesítménye, hiszen iskolánk neve bekerült az országos első helyezett iskolák közé.

Iskolánk fennállásának 25. évének gyönyörű, méltó pillanata volt a mai, amikor az ELTE-n Dorián átvehette a megérdemelt könyvjutalmat is.

Büszkék vagyunk Doriánra, aki több tantárgy megyei és országos versenyén már korábban is bizonyította, hogy szereti az iskoláját, tiszteli tanárait, emberként is kortársai példaképe lehet.

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár