LÁZÁR ERVIN PROGRAM MÚZEUM LÁTOGATÁS

 
2022. április 24, vasárnap 18:20

Lázár Ervin Program – 4. osztály

2022. április 12-én a Szent László Katolikus Iskola negyedik osztályosai Zalaegerszegen, a Göcsej Múzeumban tettek látogatást.

10 órakor kezdődött a program, addigra a kényelmes buszozás után a múzeum előtt a zöldbe kihelyezett padokon meg is tízóraiztunk.

Nyitás után kedves, Sárvárról elszármazott idegenvezető várt minket.  Bemutatta nekünk a múzeum tájjellegű házait, megismertük a paraszti porta részeit, láttunk csodálatos haranglábat, vízimalmot is, ami mellett hangulatos, halkan csobogó patakocska folyt. A legnagyobb sikere a falusi élet elengedhetetlen résztvevőinek, a háziállatoknak volt, amelyeket megsimogatni és megetetni is szabad volt.

Zárásként a múzeum közösségi háza teraszán vidám énekléssel és tánccal zártuk a tartalmas délelőttöt. Vendéglátóink nagyra sütött pogácsával búcsúztak tőlünk, amit tanulóink jó étvággyal el is fogyasztottak.

Hazafelé a buszon boldogan beszélgettünk az átélt élményekről.

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár