Országos elismerés a XXV. Simonyi Zsigmond helyesírási verseny Kárpát-medencei döntőjén

 
2022. május 22, vasárnap 13:23

Országos elismerés a XXV. Simonyi Zsigmond helyesírási verseny Kárpát-medencei döntőjén

2022.05.21-én zajlott a Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Karán a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny országos döntője, melyre iskolánkból Rouchon Dorián, 8. A osztályos tanuló, előzőleg megnyerve a Vas megyei fordulót, jutott a döntőbe. 21.000 tanuló indult összesen, melyből 140 fő vehetett részt 5-8. osztályig a szombati versenyen.

Kárpát-medencéből 32 nyolcadikos diák érkezett a megmérettetésre, Felvidékről, Vajdaságból, Erdélyből pl. Csíkszeredáról. Először az egyetem dékánja köszöntötte a résztvevőket. Majd elkezdődött a feladatok megoldása, melyben több nyelvtani feladattípussal találkoztak a versenyzők. Volt szóösszetételek, földrajzi nevek helyesírása, rövidítések feloldása, szóegyenlet elvégzése, a folyóírás szabályainak alkalmazása, szavak betűrendbe sorolása.

A felkészítő pedagógusok ez alatt nyelvészeti előadásokon vehettek részt. Az egyik során Antalné Dr. Szabó Ágnes, az ELTE docense, a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny 25 évéről beszélt, melyet még Grétsy László indított útjára, negyedszázada. Zárójelben megjegyezhetjük, hogy iskolánk is idén ünnepli fennállásának 25 éves évfordulóját. Dr. Szabó Ágnes képletesen is átadta a stafétabotot a Károli Gáspár Református Egyetemnek a verseny szervezését illetően.

A zsűri elnöke Dr. Keszler Borbála, az ELTE professzor emeritus, a MTA Nyelvtudományi Bizottság tagja volt. A zsűriben helyet foglalt Dr. Tóth Etelka,  KGRE docense, a verseny főszervezője, Dr. Tolnai Ágnes a KGRE dékánhelyettese, Dr. Karmacsi Zoltán, a beregszászi magyar főiskola docense, Dr. Juhász Dezső, az ELTE professzora.

Dorián az értékes 10. helyet szerezte meg pontos és precíz munkájával. Bizonyította, hogy másodszor is bejutva erre a rangos versenyre, hiszen tavaly 7. helyet szerzett, Kárpát- medence legjobb helyesírói között van. Kívánjuk, hogy folytatva a szép hagyományt, majd új iskolájában, a Nagy Lajos Gimnáziumban is hasonló sikereket érjen el az középiskolásoknak rendezett Implom József helyesírási versenyen.

Nagy öröm érte még iskolánkat: Nagy Péterné tanárnő átvehette a Magyar Nyelvtudományi Társaság arany oklevelét, több éves kiemelkedő tehetséggondozó munkájáért, hiszen már 3 éve bejutnak tanítványai erre a rangos országos versenyre.

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár