Tanévnyitó

 
2012. szeptember 9, vasárnap 20:29

A Szent László Katolikus Általános Iskola nevelőtestülete bizakodással néz a 2012-2013-as tanév elé. Örvendetes tény az iskola életében, hogy két nagy létszámúelső osztályt indíthattak az új tanévben. A szülők a keresztény nevelés értékeit, módszereit és a hagyományos, családias légkört választották. Az intézményben az osztályok létszáma átlagosan 25 gyermek körül mozog, így lehetőség nyílik a tehetségek gondozására valamint a felzárkóztatásra is.

Az iskola területén újabb fejlesztések és felújítások történtek: új beléptető és kamera- rendszer került kiépítésre, mely által biztonságosabb lett az intézmény, valamint osztálytermeket festettek.

A tanévnyitó ünnepségre szeptember 2-án 8.30 órától Veni Sancte mise keretében került sor a Szent László plébánia templomban. A szertartást Orbán István kanonok-esperes-plébános celebrálta, melyet az élőkért való megemlékezésben a katolikus iskola közösségéért ajánlott fel. Az eseményt megtisztelték jelenlétükkel Sárvár város elöljárói is. Az intézmény lelki vezetője a tanév jelmondatát: Iskolánk legyen a porta fidei (a Hit kapuja)! gondolatban határozta meg, és egyben vázolta szándékát, mely szerint az intézmény minden tagjának el kell kötelezni magát Jézushoz, és hidat kell építeni szeretettel egymáshoz a nemzedékeknek, a generációknak.

Az ünnepi szentmisén a nyolcadik osztályosok olvastak fel könyörgéseket, és a Szent Lélek hét ajándékáért imádkoztak. Ezt követően Ördög Tibor igazgató a tanévet megnyitva, beszédében röviden ismertette a szülőkkel az új tanév feladatait, a változásokat. Az ünnepet az első osztályosok iskolahívogató versei és közös fotózása zárta.

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár