Egészséghét

 
2015. november 18, szerda 16:45

A Szent László Katolikus Általános Iskola Egészség hetet szervezett, melynek keretében a gyerekek különböző programokon vehettek részt.
Az alsó tagozatosok a mézről, annak jótékony hatásáról hallhattak, s meg is kóstolták a különféle virágmézeket, továbbá a szombathelyi Életkert Nyersétterem munkatársa készített számukra sóskaturmixot, mely a banános desszert mellett is nagy népszerűségnek örvendett.
Valamint az egészségügyben dolgozó szülőket, nagyszülőket hívtak vendégségbe, akik a betegségek megelőzéséről beszéltek a tanulóknak. Technika és rajz órákon valamint napközis foglalkozásokon kézműves alkotások készültek, melyek meg is tekinthetők a zsibongó faliújságán.

A nagyobbak maguk készítettek ételkülönlegességeket technika órákon, valamint szorgos szülők küldtek finom és egészséges kóstolókat a gyermekeknek.
Természetes alapanyagú krémeket kevert mesterkozmetikus, aki a nagyobbakat bevezette a tinédzser kori arcápolás, s a szolid sminkelés alapjaiba.
A helyes fogápolásról, a különféle betegségek megelőzéséről hallhattak még a gyerekek érdekes előadásokat dentál higiénikus fogászati asszisztensektől, s fogorvostan hallgatótól.
Iskolánk védőnői a helyes táplálkozásról, a személyi higiéniáról, a kamaszkori változásokról beszélgettek a diákokkal, válaszoltak az őket érdeklő kérdésekre.
Rendőr segítségével a drogmegelőzés, a média negatív hatásairól hallhattak a diákok. Esélyegyenlőségi foglalkozáson Rum-Kastély EGYMI pedagógusai beszéltek a sérült emberekről, a segítségnyújtás formáiról.
A mozgásos programok is sokszínűek voltak: az iskolában relaxáció hangterápiás eszközökkel, gyerek pilates, aerobic, jóga, alakformálás, valamint az Oxygen Fitness, az Iridium s a Sárvár Fürdő jóvoltából a gyerekek kipróbálhatták a különböző cardio gépeket, a trx és spinning órákat.
Köszönjük az alsó tagozatos osztályokban előadást tartó szülők, nagyszülők, Varga Adrienn, Beke Ildikó, Kissné Gosztolya Ildikó, Soós Dorottya, Rasperger Helga, Domjánné Éder Marietta és kollégái, Kertész Mónika és Bátorfi Csaba, Kajcsos Tóth Betti, Lovász Adrienn, Zarowny Krisztina, Somogyi Márió, Hérincs Zoltán, Németh Eszter valamint iskolánk védőnőinek támogatását

ir5 ir6 ir4 ir3 ir2 ir fitt6 fitt5 fitt4 fitt3 fitt2 fitt DSCF0997 DSCF0981 DSCF0980 DSCF0979 DSCF0977 DSCF0976 DSCF0969 DSCF0967 DSCF0965 DSCF0954 DSCF0953 DSCF0952

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár