BÉKEFUTÁS SÁRVÁRON

 
2018. május 15, kedd 21:01

 


 

 

    Békefutás Sárváron

 

 

 

 

 

A Peace Run (Békefutás) a világ legnagyobb váltófutása. A békét jelképező fáklyát egy nemzetközi futócsapat viszi országról országra, amelyhez bárki csatlakozhat.  Ezt a jelképes lángot sok millió különböző nemzetiségű, bőrszínű, vallású – de szívében és vágyaiban mégis hozzánk hasonló – ember töltötte fel tartalommal. Idén is világszerte több tízezer ember kapcsolódik / kapcsolódott be az 5 kontinens 100 országában az év során párhuzamosan zajló rendezvényekbe.

Sárvárra április 28-án érkezett meg a békeláng, amelynek célja, hogy fejlessze az egyének, közösségek és nemzetek közötti békét és barátságot.

A nemzetközi váltóhoz lakóhelyéhez közel bárki csatlakozhatott pár lépésre, néhány utcahosszra vagy akár kilométerekre is. A sárváriak, a Szent László Katolikus Általános Iskola tanulói és pedagógusai ( Ördög Mónika szervezésével )  a város határában várták és köszöntötték a futókat, akik Ikervár felől érkeztek, majd együtt futottak a fáklyavivőkkel a Hild térre. A téren a városvezetés tagjai, a rendezvény fő koordinátora Wawrzsákné Kondor Eleonóra és lelkes közönség várta a sportolókat. A várakozást, a lelkes előkészületet bizonyította a békefáklya örömére készült rengeteg gyermekrajz is, mely a város különböző intézményeiből, óvodáiból, iskoláiból került kiállításra a téren, ill. a csatlakozási lehetőségre várók már egy jó hangulatú, zenés bemelegítéssel is felkészültek a békefutásra.  A futócsapat színpadra állása után az érdeklődők meghallgathatták a magyarországi csapatkapitány, Oláh Endre üdvözlő beszédét és a Békefutás alapításának történetét.

Sri Chinmoy a Békefutást a szeretet, béke és egység jegyében indította útjára 1987-ben. A több, mint két évtizedes múltra tekintő rendezvényt olyan híres személyiségek támogatták, mint II. János Pál Pápa, Nelson Mandela, Muhammad Ali, Teréz anya. A futás mottója: „Tégy egy lépést a békéért!” A Békefutás célja egyszerű: ha én teszek egy lépést vagy erőfeszítést a harmóniáért, vagy ha én magam akár csak egy percre is békésebbé váltam, akkor ezáltal a világ is egy picit jobbá lett.

Vagyis ahelyett, hogy bírálnánk a világot, megtesszük azt, ami a saját felelősségünk: önmagunkban és közvetlen környezetünkben a békére törekszünk Az élet minden területéről származó nemzetközi futócsapat tagjai saját idejüket és energiájukat szentelik arra, hogy a futás üzenetét a világ minden tájára eljuttassák. A sárvári gyerekek örömére érdekes műsorral is kedveskedtek, közös nyelvleckére, játékra és daltanulásra invitálva a gyerekeket. A műsor után Kondora István polgármester Úr köszöntötte a futókat és a közönséget. A futás örömét népszerűsítette saját tapasztalataival és törekvéseivel is. Majd a város vezetője és a szervezők ajándékot, emlékérmet vehettek át a futóktól. Ezután felcsendült Kocsi Máté ( Szent László Katolikus Általános Iskola ) trombitáján Beethoven Örömódája, ami bezengte a új teret és a közönség szívét. Ajkukon a Európai Unió himnuszával, körben állva, kezükben a békefáklyával mindenkihez közel kerülhetett a béke lángja és üzenete is. Hiszen, ha békét akarunk, akkor bennünk kell először békének lennie, nem elég csak beszélni róla. Hordozni kell az üzenetét! Talán úgy, ahogy Wass Albert is megfogalmazta:

 

„Valahogy mégis megokosodott a világ, megcsendesedett. A emberek ráismertek a élet rendjére, hogy akik együtt kell, hogy éljenek a földön, azok között békességnek kell lenni. Hogy a föld egymáshoz fűzi az embereket, s közös kötélen vonszoljuk valamennyien a Sorsot. ”

 

Akiben béke van, annak megszűnnek az elvárásai, képes önmagát is és másokat is békén hagyni, szeretettel szemlélni. „ A béke egy mosollyal kezdődik”- mondta Teréz anya, s ez a mosoly a legrövidebb út a másik emberhez, ahhoz a hőn áhított békéhez, aminek a lángja mindannyiunk szívében ott ragyog.

A Peace Run békefutókat sárváriak sokasága köszöntötte, üdvözölte és kísérte tovább útjukon városunk határáig, ahonnan ők viszik szívükben és a fáklyán tovább üzenetüket. Aki pedig valamilyen oknál fogva nem tudott aznap futni, a téren a Napüdvözlet jógagyakorlataival zárhatta az eseményt, köszönthette a békét.

 

 

Lovász Adrienn

 

 

 

 

 

Ossza meg másokkal is!

Iskolánk közelebbről

Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár