ORSZÁGOS EVANGÉLIKUS HITTAN VERSENY

 
2022. április 9, szombat 12:34

A 2022-es évben ismét helyszíni jelenléttel került megrendezésre a 30. Országos Evangélikus Hittanverseny. A házi fordulók után kialakultak azok a négy fős csapatok, amelyek a sárvári gyülekezetet képviselték a 2022. március 19-én Bobán megrendezett megyei fordulóban. A versenykiírás szerint külön kerültek értékelésre az egyházi- és az állami iskolába járó tanulók.

A bobai evangélikus templom, gyülekezeti ház és az evangélikus fenntartású egyházi iskola adta a helyet ennek a nagyszabású eseménynek. Megérkezésünk és a regisztráció után láthattuk, hogy a templom zsúfolásig megtelt a résztvevőkkel. A 9 órakor kezdődő áhítaton Pethő-Udvardi Andrea hirdette Isten igéjét. Ezután a csapatok a beosztás szerint elindultak az iskola épületébe. De hogyan is kerültek ide a csapatok? Négy korcsoportban lett meghirdetve a verseny: 1.-2.osztály; 3.-4.osztály, 5.-6.osztály; 7.-8.osztályosok számára.
Nagy köszönet minden hittanosnak, akik jelentkeztek erre a közösségi alkalomra, de akárhogyan is nézzük,  egyben megmérettetésre is. Vogt szavai jutnak az eszembe:”De aki új világot akar felfedezni, annak késznek kell lennie arra, hogy ismert partokat elhagyjon.” Vagyis, ezek a gyerekek valami újat is meg akartak ismerni, de valójában így kerültek közelebb az egyházhoz, közelebb Istenhez, megragadhatóvá vált számukra Isten szeretete. A verseny alapjául a prófétákkal kapcsolatos bibliai igeszakaszok szolgáltak, kezdve Illéstől egészen Keresztelő Jánosig. Hogy kellő magabiztossággal induljanak ezen a versenyen, szükséges volt alaposan felkészülni, kellő időt fordítani az ismeretek megszerzésére. Ahogyan Dietrich Bonhoeffer fogalmaz: ”Isten igéje igényt tart az időmre. Maga Isten lépett be az időbe, és azt kívánja, hogy én is szánjam rá az időmet.” Ezt meg is tettük, így a verseny során hittanosaink számot adtak megfelelő felkészültségükről, magabiztosságukról, ami az eredményekben is tükröződött, de az csak a nap végén derült ki. Már a vetélkedő ideje alatt a nem versenyző hittanosok, kisebb-nagyobb gyerekek különböző programokon vehettek részt.

A versenyen a gyerekeknek különböző feladatokat kellett egymás után írásban megoldaniuk, meghatározott idő alatt. A megmérettetés után, az izgalmakat kissé hátrahagyva versenyzőink is bekapcsolódhattak a színes, gyermeknapot idéző programokba. Lassan elérkezett az eredményhirdetés ideje, az izgalmak fokozódtak, vajon várt reményeink beteljesednek-e? A gyerekek felkészítése során mindig szem előtt tartottuk, ki is mondtuk: Amiről van egy képed, arra képes vagy! – vagyis, ha meg tudod fogalmazni, mit szeretnél, ha bízol Istenben, a Szentlélek munkálkodásában és magadban, nem lehetetlen elérni, amire vágyunk. Személy szerint olyan instrukciót is át tudtam adni hittanosaimnak a felkészülés során, amit a következő indián bölcsesség is visszatükröz: “A megfelelő időben kimondott szó többet ér, mint a pontosan célba dobott fejsze.” Kiváló eredmények születtek, az állami iskolákba járó sárvári hittanosok három korcsoportban is megyei első helyezést szereztek meg.

Ezek a csapatok bejutottak az április 9.-i budapesti országos döntőbe.

Bobán versenyeztek az egyházi iskolákba járó hittanosok is, szintén külön korcsoportokban. Az ő feladataikat lezárt borítékban továbbították a szervezők Budapestre, ott került sor ezek pontozására. Az ő megmérettetésük viszont nem csak megyei, hanem az egész dunántúli egyházkerületi részre kiterjedt. Itt az első két helyezett juthatott az országos döntőbe. Pár nap múlva az ő eredményeik is megérkeztek, amiből kiderült, hogy a 7.-8.osztályos korcsoportban sárvári hittanosaink országos szinten is a legjobb eredménnyel jutottak a Budapesten megrendezésre kerülő döntőbe. A csapat tagjai: Kóczán Réka (7/B), Martonfalvi Emma (7/B), Harami Botond (7/B), Toldi Réka (8/B). 

Szót kell ejtenünk az 1.-2.osztályosokról, akik szép szerepléssel a 3. helyen végeztek A csapat tagjai: Dénes Luca (1/B), Molnár Benjámin (1/A), Szabó Gellért (1/B) és Horváth Sára (2/A). A 3-4. osztályosok pedig az egyházkerületi 5. helyet szerezték meg. A következő tanulók alkották a csapatot: Mesterházi Csanád (4/A), Pálmai Blanka (4/B), Szabó Máté (4/A). Mindannyian a Szent László Katolikus Általános Iskola tanulói.

Büszkék vagyunk valamennyi, versenyen résztvevő hittanosra. Nagy örömmel tölt el bennünket, hogy ilyen nagyszerű eredmények születtek, ezzel gyülekezetünk és az iskolák hírnevét is öregbítették. Bízunk az országos döntőkön való sikeres szereplésben is!

Mészáros Béla

A XXX. Országos Evangélikus Hittanverseny egyházi iskolai csapatok döntőjében iskolánk diákjai első helyezést értek el.

A csapat tagjai:

Kóczán Réka 7.b, Martonfalvi Emma 7.b, Harami Botond 7.b, Toldi Réka 8.b.

Felkészítőjük: Mészáros Béla hitoktató volt.

Szívből gratulálunk!

Ossza meg másokkal is!

Belépés a Mozanaplóba

Iskolánk közelebbről


Archívum

Címkék

 
 

A weboldal további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. további információ

A weboldal cookie-kat(sütiket) használ, amik segítenek a lehető legjobb szolgáltatás nyújtásában. Kattintson a Jóváhagy gombra, ha elfogadja a cookie-k használatát

Bezár